- دوشنبه 25 تير 1403
- 2024 . July . 15

<h1>اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل<h1>
<h1>اتاق بازرگانی اردبیل<h1>
<h2>اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل<h2>
<h2>اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل<h2>
<h2>اتاق بازرگانی اردبیل<h2>
<h2>اتاق بازرگانی اردبیل<h2>

تامین زیرساخت‌ها زمینه ساز رشد ۸ درصدی برنامه هفتم توسعه می‌شود

Share/Save/Bookmark

تامین زیرساخت‌ها زمینه ساز رشد ۸ درصدی برنامه هفتم توسعه می‌شود

نائب رئیس اتاق ایران گفت: تامین و تجهیز زیرساخت‌ها در حوزه تولید زمینه ساز جهش تولید و رسیدن به رشد مطلوب در برنامه هفتم توسعه است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اردبیل؛ حسین پیرموذن در یکصد و بیست و ششمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور مدیران استانی و نمایندگان بخش خصوصی در اتاق بازرگانی اردبیل برگزار شد اظهار کرد: بخش خصوصی و فعالان اقتصادی با تمام ظرفیت در جهت رونق تولید و پیشرفت اقتصادی تلاش می‌کنند و در رابطه با رفع موانع و قوانین مخل کسب و کار، همکاری موثری از سوی دستگاه‌ قضایی و دستگاههای اجرایی با بخش خصوصی در استان وجود دارد که قابل تقدیر است.

نائب رئیس پارلمان بخش خصوصی کشور با تاکید برتلاش همه جانبه در راستای تحقق شعار سال و جهش تولید با مشارکت مردم افزود: تامین زیرساخت‌ها جز لاینفک توسعه و رونق تولید است و تحقق شعار سال مستلزم همراهی و همکاری دولت به عنوان سردمدار بهبود فضای کسب و کار با بخش خصوصی و فعالان اقتصادی است.

وی با اشاره به دغدغه فعالان اقتصادی در خصوص ثبت سفارش واردات کالا اشاره کرد و ادامه داد: واردات تجهیزات و ماشین آلات خط تولید در ارتقای بهره وری و کارآیی واحدهای اقتصادی اهمیت بسزایی دارد و محدودیت ثبت سفارش واردات این کالا‌ها عملا حیات تولید را تهدید و به استفاده حداقلی از ظرفیت‌ها دامن می‌زند.

پیرموذن با بیان اینکه فعالان اقتصادی به اعمال سلیقه در ثبت سفارش واردات اذعان دارند گفت: برآورد و تجمیع نیاز واحدهای تولیدی برای واردات خط تولید و بررسی دقیق این آمار می‌تواند مانع از عملکرد سلیقه‌ ای در ثبت سفارش و زمینه ساز اتخاذ تصمیمی درست برای واردات کالاهای ضروری خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه قریب به اتفاق ثبت سفارش واردات مربوط به زیرساخت‌های تولید و ماشین آلات است گفت: تامین تجهیزات و زیرساخت‌ها عامل توسعه و رونق تولید است و رسیدن به رشد ۸ درصدی در برنامه پنج ساله هفتم توسعه نیز در گرو تحقق این موضوع می‌باشد.

 

نقش دستگاه‌های اجرایی در حمایت از واحدهای اقتصادی مشخص شود

استاندار اردبیل گفت: نقش دستگاه‌های اجرایی باید در توسعه شاخص های اقتصادی، حمایت از فعالان اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار مشخص شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اردبیل؛ حامد عاملی در یکصد و بیست و ششمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور مدیران استانی و نمایندگان بخش خصوصی در اتاق بازرگانی اردبیل برگزار شد گفت: در سطح استان همراهی و همدلی مناسبی از سوی دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی در راستای رفع موانع و بهبود فضای کسب و کار در پیش گرفته شده است و با مشخص شدن نقش دستگاه‌های اجرایی و اصلاح مواردی که بخش‌خصوصی را دچار مشکل و چالش کرده می‌توان قدم‌های مثبتی در راستای بهبود فضای کسب و کار برداشت.

وی در ادامه به خرید توافقی سیب‌زمینی از کشاورزان توسط جهادکشاورزی اشاره کرد و گفت: اقدام به موقع جهاد کشاورزی در خرید سیب زمینی مازاد بر نیاز کشاورزان مانع از خسارت ۷۵۰ میلیارد تومانی به این قشر شد که بسیار قابل تقدیر است و پرداخت مطالبات سیب‌زمینی کاران نیز از محل صندوق تعاون روستایی انجام خواهد شد.

عاملی با ابراز خرسندی از همراهی و همکاری دستگاه قضایی استان در بحث توسعه و رفع قوانین مخل کسب و کار در سطح استان گفت: این حمایت و همراهی با بخش خصوصی در طول تاریخ اردبیل بی‌نظیر و فرصت مغتنمی برای توسعه و پیشرفت استان است.

ارتــباط با ما

نشانی اتاق بازرگانی اردبیل : اردبیل ابتدای شهرک اداری بعثت ساختمان اتاق بازرگانی اردبیل

صندوق پستی: 13131-56158

تلفن: 6-33742001 - 045

فاکس: 33742002 - 045

پیامک :3000392737

ایمیل: Accima.ir@gmail.com

 

کليه حقوق اين سايت برای اتاق بازرگانی و صنایع و معادن وکشاورزی اردبیل محفوظ می باشد.

طراحی و توسعه : شرکت مهرارقام رایانه