- دوشنبه 25 تير 1403
- 2024 . July . 15

<h1>اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل<h1>
<h1>اتاق بازرگانی اردبیل<h1>
<h2>اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل<h2>
<h2>اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل<h2>
<h2>اتاق بازرگانی اردبیل<h2>
<h2>اتاق بازرگانی اردبیل<h2>

کسب رتبه برتر استان اردبیل در معرفی توانمندی‌های صادراتی ایران اکسپو ۲۰۲۴

Share/Save/Bookmark

کسب رتبه برتر استان اردبیل در معرفی توانمندی‌های صادراتی ایران اکسپو ۲۰۲۴

نایب رئیس اتاق ایران گفت: نمایشگاه ایران اکسپو ۲۰۲۴ فرصت مناسبی برای معرفی توانمندی‌های صادراتی ایران بود که پاویون استان اردبیل توانست با ارائه و معرفی موفق ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری بیشترین مشارکت و همکاری را اخذ و در بین استان‌ها جایگاه برتر را کسب کند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اردبیل، حسین پیرموذن در یکصد و بیست و پنجمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که در اتاق بازرگانی اردبیل برگزار شد، از کسب رتبه برتر استان اردبیل در نمایشگاه ایران اکسپو ۲۰۲۴ خبر داد و اظهار کرد: ششمین نمایشگاه بین المللی توانمندهای صادراتی ایران با حضور ۲۵ کشور برگزار شد و پاویون استان اردبیل در این نمایشگاه توانست با ارائه موفق و معرفی ظرفیت‌های سرمایه گذاری و جذب بالاترین حضور فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران خارجی و بیشترین مشارکت و قول همکاری رتبه برتر این نمایشگاه را به خود اختصاص دهد.

وی در رابطه با اقدامات لازم برای تحقق شعار سال و جهش تولید با مشارکت بر تشکیل کارگروه ویژه این موضوع اشاره کرد و افزود: در سطح ملی جلسات مشورتی با بخش خصوصی به صورت مستمر انجام می‌شود و در سطح استانی نیز تشکیل کمیته جهش تولید و راه‌اندازی جلسات مشورتی با مدیران سازمان و بخش خصوصی ضروری می‌باشد.

نایب رئیس پارلمان بخش خصوصی کشور با اشاره به پیگیری مصوبات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی گفت: از سوی شورای استان اردبیل ۹ مورد از قوانین مخل کسب و کار شناسایی و در هیات مقررات زدایی طرح و هر ۹ مورد مورد تایید قرار گرفت که نشان دهنده توجه دقیق و بررسی جدی مسائل و مشکلات بخش خصوصی و تولید توسط اعضای شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در استان است.

ضرورت ورود جدی بانک‌ها به تامین منابع مالی طرح‌های پیشران

استاندار اردبیل گفت: جهش تولید با افزایش و رشد تولید معنا پیدا می‌شود و نقش بانک‌ها در رونق تولید با استفاده از ظرفیت‌های بازار سرمایه اهمیت ویژه‌ای دارد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اردبیل؛ حامد عاملی صبح امروز در یکصد و بیست و پنجمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که در اتاق بازرگانی اردبیل برگزار شد اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی از جمله جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی، سازمان صمت و... طرح‌ها و برنامه‌های مناسبی در خصوص تحقق شعار سال و جهش تولید ارائه کرده‌اند، اما تحقق این امر بر عهده یک مجموعه نبوده و تمامی دستگاه‌های اجرایی موظف به پشتیبانی و ارائه خدمات مورد نیاز برای عملیاتی شدن این برنامه‌ها و تحقق شعار سال هستند.

وی با تاکید بر بررسی مشکلات اجرایی در تحقق پروژه‌های پیشران توسعه استان گفت: احصا مسائل و مشکلات در اجرای برنامه‌ها و همکاری همه دستگاه‌هایی اجرایی ضروری بوده و پیگیری این مسائل از سوی سازمان امور اقتصاد و دارایی به عنوان مجموعه دفتر سرمایه‌گذاری و معاونت اقتصادی استانداری لازم است.

استاندار اردبیل با اشاره به نقش بانک‌هادر تامین منابع مالی طرح های سرمایه گذاری افزود: ورود جدی بانک به این موضوع و استفاده از ظرفیت‌های بازار سرمایه از طریق اوراق می‌تواند کمک بزرگی به بخش خصوصی و تولید باشد.

عاملی با تقدیر از حضور مناسب و تلاش موثر برای معرفی ظرفیت‌های استان در نمایشگاه اکسپو گفت: استان اردبیل ظرفیت‌های متعددی در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی و هویتی در سطح ملی دارد و ارائه و معرفی این ظرفیت‌ها در توسعه، ثروت سازی و پیشرفت استان نقش موثری دارد.

وی با بیان اینکه جهش تولید با رشد و افزایش معنا پیدا می‌کند ادامه داد: جهش تولید با تقویت مجموعه‌های تولیدی و حمایت برای ایجاد واحدهای جدید به همراه برنامه ریزی برای حضور بیشتر مردم در عرصه تولید محقق می‌شود و بنگاههای اقتصادی و واحدهای تولیدی در استان اعم از کشاورزی، صنعت در استان که نیاز به بهره‌وری دارند در استان مشخص است از سویی دیگر کسب و‌کارهای خرد مطرح می‌شود که همکاری جهاد کشاورزی و صمت می‌تواند به هدفمندی و حصول نتیجه فعالیت‌های مردم کمک کرده و راهگشا باشد.

وی در پایان بر توجه ویژه به طرح‌های گردشگری و استفاده از ظرفیت‌های بلوکه شده در بانک‌ها تاکید کرد.

ارتــباط با ما

نشانی اتاق بازرگانی اردبیل : اردبیل ابتدای شهرک اداری بعثت ساختمان اتاق بازرگانی اردبیل

صندوق پستی: 13131-56158

تلفن: 6-33742001 - 045

فاکس: 33742002 - 045

پیامک :3000392737

ایمیل: Accima.ir@gmail.com

 

کليه حقوق اين سايت برای اتاق بازرگانی و صنایع و معادن وکشاورزی اردبیل محفوظ می باشد.

طراحی و توسعه : شرکت مهرارقام رایانه